Englezi savladali Senegal i zakazali četvrtfinalni meč protiv Francuske
(Izvor: FIFA)

Nogometaši Engleske plasirali su se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Kataru.

Englezi su u osmini finala na Al Bayt stadionu savladali selekciju Senegala sa 3:0 i postali četvrta reprezentacija koja je izborila četvrtfinale Mundijala.

Nakon prilično nezanimljivih dvadesetak minuta igre prvo su Senegalci ozbiljno zaprijetili preko Sarra, a desetak minuta kasnije i preko Die koji je odlično šutirao ali je engleski golman Pickford uspio sačuvati svoj gol.

U finišu poluvremena Englezi su postigli dva gola i na odmor otišli s velikom prednošću. Prvo je u 38. minuti Henderson iskoristio dodavanje Bellinghama i sa desetak metara savladao Mendyja, a u drugoj minuti sudijske nadoknade Foden je nakon brzog konstranapada uposlio Kanea, a kapiten Engleske rutinski pogađa i postiže svoj prvi pogodak na prvenstvu.

Na treći pogodak čekalo se do 58. minute. Foden je ponovo bio asistent, a ovoga puta u šesnaestercu se našao Saka i pogodio za visoku pobjedu svog tima.

Engleska će u četvrtfinalu igrati protiv Francuske koja je danas savladala Poljsku sa 3:1. U četvrtfiale su se ranije plasirale reprezentacije Nizozemske i Argentine.

U ponedjeljak su na rasporedu još dva susreta osmine finala. Od 16 sati igraju Hrvatska i Japan, a od 20 sati Brazil i Južna Koreja.