Empoli slavio protiv Salernitane
(Izvor: EPA-EFE/MASSIMO PICA)

Fudbaleri Empolija pobijedili su danas u gostima ekipu Salernitane sa 4:2, u utakmici devetog kola italijanske Serije A. Empoli je upisao četvrtu pobjedu od početka šampionata i trenutno je deseti na tabeli sa 12 bodova, dok je Salernitana posljednja sa četiri osvojena boda.

Ekipa Empolija je pitanje pobjednika na ovom meču riješila u prvom poluvremenu kada je postigla sva četiri gola.

Andrea Pinamonti je u drugom minutu doveo Empoli u vodstvo, u 11. minutu strijelac je bio Patrick Cutrone, da bi dva minuta kasnije sopstvenu mrežu pogodio Stefan Strandberg. Tačku na prvo poluvreme stavio je Pinamonti svojim drugim golom na meču, u 45. minutu.

Domaći tim je u nastavku uspio da ublaži poraz. Prvo je Luca Ranijeri pogodio u 48. minutu, da bi konačan rezultat postavio Ardian Ismajli autogolom u 55. minutu.

Fudbaleri Empolija će u narednom kolu dočekati Inter, dok će Salernitana gostovati Veneziji.