Elena Curtoni pobjednica superveleslaloma u Cortini
(Izvor: EPA-EFE/CHRISTIAN BRUNA)

Italijanska skijašica Elena Curtoni pobijedila je danas u superveleslalomu, trci koja je u sklopu Svjetskog kupa vožena u italijanskoj Cortini d'Ampezzo.

Curtoni je pobijedila rezultatom 1:20,98 minuta i ostvarila drugu pobjedu u karijeri. Prvu pobjedu zabilježila je prije dvije godine u Bugarskoj u spustu.

Drugo mjesto zauzela je Austrijanka Tamara Tippler sa 0,09 sekundi zaostatka, a treća kroz cilj prošla je Švajcarkinja Michelle Gisin sa 0,24 sekunde zaostatka.

Italijanka Sofija Goggia pala je i izvrnula zglob i nije završila trku. Ona je u subotu na slavnoj italijanskoj stazi pobijedila u spustu.

Vodeća u generalnom plasmanu Amerikanka Mikaela Shiffrin zauzela je 16. mjesto.

Vodeća u superveleslalomu sa 377 bodova je Italijanka Federika Brignone, koja je današnju trku završila na četvrtom mjestu. Druga je Curtoni sa 348 bodova, a treća je Goggia sa 332.

Cortina d'Ampezzo sport skijanje Elena Curtoni Sofia Goggia Federika Brignone Mikaela Shiffrin Michelle Gisin
0 25.04.2024 12:38