Eintracht Frankfurt pobjednik UEFA Evropa lige
(Izvor: EPA/Jose Manuel Vidal)

Fudbaleri Eintrachta iz Frankfurta osvojili su ovogodišnje izdanje UEFA Evropa lige nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca u finalu protiv Glasgow Rangersa.

Njemački Eintracht Frankfurt i škotski Glasgow Rangers igrali su večeras finale UEFA Evropa lige na stadionu “Ramon Sanchez-Pizjuan“ u Sevilli, domu četverostrukog pobjednika i najuspješnijg kluba u 13 godina postojanja ovog takmičenja.

Pravdu na terenu dijelio je slovenski arbitar Slavko Vinčić.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez izrazitih prilika i oba tima su više računa vodila o odbrani.

Rangers je do vodstva došao u 57. minuti susreta. Strijelac je bio Joe Aribo koji se odlično snašao nakon velike greške odbrane Eintrachta.

Gol za Entracht i izjednačenje rezultata na 1:1 postigao je u 69. minuti meča Rafael Borre i to na asistenciju reprezentativca Srbije Filipa Kostića.

Do kraja nije bilo promjene rezultata, pa je borba za trofej nastavljena u produžecima u kojim je Rangers imao više šansi za gol, ali je Frankfurtov golman Kevin Trapp zaustavio sve te pokušaje.

Pobjednika ovogodišnjeg izdanja UEFA Evropa lige odlučili su jedanaesterci, a više pribranosti i sportske sreće imali su fudbaleri Frankfurta koji su bili bolji sa 5:4. Ključni moment jedanaesteraca dogodio se u četvrtoj seriji kada je golman Trapp odbranio udarac Aarona Ramseya.

Eintracht je posljednji evropski trofej osvojio 1980. godine kada su bili prvaci Kupa UEFA.