Eintracht bolji od Bayerna, poraz Gladbacha
(Izvor: EPA-EFE/RONALD WITTEK)

Fudbaleri Eintrachta pobijedili su danas na svom terenu Bayern iz Minhena sa 2:1, u derbi meču 22. kola njemačke Bundeslige.

Eintracht je golovima Daichija Kamade u 12, na asistenciju Filipa Kostića, i Amina Younesa u 31. minutu poveo sa 2:0 i tim rezultatom se otišlo na odmor. Bayern je dominirao u nastavku, ali je uspio samo da smanji na 2:1 pogotkom Roberta Lewandowskog u 53. minutu.

Bayern je vezao drugi meč bez pobjede u Bundesligi, ali je i dalje prvi na tabeli sa 49 bodova, dok je Eintracht četvrti sa sedam bodova manje.

Fudbaleri Union Berlina su u gostima bili bolji od Freiburga sa 1:0, a jedini gol na meču postigao je Grischa Promel u 64. minutu. Union Berlin je trenutno sedmi na tabeli sa 33 boda, dok je Freiburg sada deveti sa dva boda manje.

Trijumf u gostima upisao je i Mainz koji je sa 2:1 pobijedio Borussiju M'gladbach.

Karim Onisiwo je donio vodstvo Mainzu u desetom minutu, izjednačio je Lars Stindl u 26, a za pobjedu gostujućeg tima pogodio je Kevin Stoger u 86. minutu.

M'gladbach je vezao i četvrti meč bez pobjede, osmi je na tabeli sa 33 boda, dok je Mainz pretposljednji sa 17 bodova.

Fudbaleri Stuttgarta su u gostima pobijedili Keln sa 1:0, a strijelac pobjedničkog gola bio je Saša Kalajdžić u 49. minutu. Stuttgart je deseti na tabeli sa 29 bodova, dok je Keln na 14. poziciji sa 21 osvojenim bodom.