Ebden i Purcell osvojili titulu na Wimbledonu u doubleu
(Izvor: EPA-EFE/NEIL HALL)

Australijski teniseri Matthew Ebden i Max Purcell osvojili su večeras titulu na Wimbledonu u Londonu u doubleu, pošto su u finalu pobijedili branioce titule hrvatske igrače Nikolu Mektića i Matea Pavića poslije pet setova 7:6, 6:7, 4:6, 6:4, 7:6.

Ebden i Purcell pobijedili su posle četiri sata i 10 minuta i osvojili prvi zajednički Grand Slam trofej.

U prvom setu nije bilo brejka i odigran je tie-brake, koji su australijski teniseri dobili sa 7:5. Slično je bilo i u drugom setu, s tim što su Mektić i Pavić dobili tie-brake sa 7:3.

Hrvatski teniseri su već u prvom gemu trećeg seta oduzeli servis protivnicima, prednost brakea su sačuvali do kraja i poveli u meču.

U četvrtom setu parovi su bili sigurni u gemovima na svoje servise, sve do posljednjeg 10. kada su Ebden i Purcell napravili brake i izborili peti set. U odlučujućem setu napravljen je po brake na obje strane i pobjednika je odlučio produženi tie-brake, koji su Ebden i Purcell dobili sa 10:2.

Pavić je meč odigrao uz velike probleme, pošto je slomio kost podlaktice desne ruke, ali nijednom nije izgubio svoj servis.