Džeko strijelac u ”potopu” Rome na ”Old Traffordu”, Villarreal bolji od Arsenala

Večeras su odigrane prve utakmice polufinala UEFA Evropa lige. Manchester United je kod kuće deklasirao Romu sa 6:2, dok je Villarreal savladao Arsenal, rezultatom 2:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Domaćin je na ”Old Traffordu” poveo već u devetoj minuti. Na asistenciju Edinsona Cavanija, u listu strijelaca upisuje se Bruno Fernandes.

Ipak, slavlje „crvenih đavola“ nije trajalo dugo. Četiri minute kasnije, nakon što je Pogba igrao rukom, sudija je pokazao na bijelu tačku. Pellegrini je šutirao, a nemoćan na golu bio je De Gea.

Nekoliko dobrih prilika Rome i u nastavku, koje golom kruniše bh. reprezentativac Edin Džeko u 34. minuti - 1:2. Bio je to rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu potpuno druge lice Manchester Uniteda, vrlo ofanzivan početak na samom početku. Sjajna akcija u 47. minuti, asistent prvog gola Cavani ovog puta pogađa za izjednačenje.

U 64. ponovo akcija Manchestera, šut u okvir gola, odbranio je golman Rome, no lopta je pala pred noge Cavaniju koji bilježi svoj drugi pogodak. Pet minuta kasnije, sudija je dosudio penal za domaćina, pa Fernandes, također, postiže drugi pogodak u susretu.

Manchester se ne zaustavlja na dva gola prednosti, a u 75. minuti mrežu Rome glavom je zatresao je Paul Pogba.

Potpuni debakl Rome u drugom poluvremenu. Cavani je ponovo bio asistent, za 6:2 pogodio je Greenwood u 86. minuti.

U drugoj večerašnjoj utakmici ekipa Villarreala je na stadionu ”El Madrigal” povela protiv Arsenala već u petoj minuti susreta, a strijelac je bio Manuel Trigueros.

Golman „topnika“ ponovo je morao po loptu u mrežu u 30. minuti, a ovoga puta strijelac je bio Raul Albiol.

U drugom poluvremenu, Arsenal u 57. minuti utakmicu nastavlja s igračem manje, nakon što je Danielu Ceballosu pokazan drugi žuti karton. Time je Arsenalu znatno otežan povratak u utakmicu.

Ipak, Arsenal uspijeva smanjiti prednost na 2:1 u 73. minuti, a iz penala je pogodio Nicolas Pepe.

U nastavku crveni karton i za domaćina, iz igre je isključen Etienne Capoue, te obje ekipe imaju po 10 igrača na terenu ali je rezultat ostao nepromijenjen.