Dva gola Messija u pobjedi Argentine, povreda Neymara u porazu Brazila
(Izvor: EPA-EFE/Paolo Aguilar)

Fudbalska reprezentacija Argentine pobijedila je jutros u Limi Peru sa 2:0, u utakmici četvrtog kola južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2026. godine.

Dvostruki strijelac bio je Lionel Messi, koji je golove postigao u 32. i 42. minutu. Messi je odigrao cijelu utakmicu, nakon što je u posljednjih mjesec dana propustio nekoliko mečeva Intera iz Miamija zbog bolova u mišiću.

Aktuelni svjetski prvak Argentina je prva na tabeli sa sve četiri pobjede i 12 bodova, dok je Peru pretposljednji deveti sa jednim bodom, poslije tri uzastopna poraza.

Fudbaleri Brazila izgubili su u Montevideu od Urugvaja sa 0:2 i pretrpili prvi poraz u 37 utakmica u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. Golove su postigli Darwin Nunez u 42. minutu i Nicolas de la Cruz u 77. minutu.

Brazilski fudbaler Neymar napustio je stadion na štakama zbog povrede lijevog koljena.

Urugvaj i Brazil imaju po sedam bodova na drugom i trećem mjestu na tabeli, koliko ima i četvrtoplasirana Venecuela, koja je pobijedila Čile sa 3:0.

U ostalim utakmicama Ekvador i Kolumbija odigrali su neriješeno 0:0, dok je Paragvaj kao domaćin pobijedio Boliviju golom Antonia Sanabrie u 69. minutu.

Kolumbija je peta na tabeli sa šest bodova, dok Ekvador ima četiri.

Paragvaj je sedmi sa četiri boda, koliko ima i osmoplasirani Čile, Peru je pretposljednji sa bodom, a posljednje mjesto u kvalifikacijama zauzima Bolivija koja nije osvojila nijedan bod.

Svjetsko prvenstvo 2026. godine održaće se u SAD, Meksiku i Kanadi i igraće 48 reprezentacija.

Iz južnoameričkih kvalifikacija na Mundijal će se direktno plasirati šest ekipa, dok će sedmoplasirana igrati u baražu.

Kvalifikacije se nastavljaju u novembru.