Dva gola i asistencija Milinković-Savića u remiju Lazija
(Izvor: EPA-EFE/GIUSEPPE LAMI)

Fudbaleri Lazija i Empolija odigrali su danas u Rimu neriješeno 3:3, u utakmici 20. kola Serije A.

Empoli je poveo u šestom minutu golom Nedima Bajramija iz jedanaesterca, a dva minuta kasnije prednost je udvostručio Simon Zurkowski.

Gol za domaće postigao je Ciro Immobile u 14. minutu na asistenciju Sergeja Milinković-Savića, a srbijanski reprezentativac izjednačio je pogotkom u 66. minutu.

Novo vodstvo Empoliju donio je Federico Di Francesco u 75. minutu, a tri minuta kasnije, poslije upotrebe VAR tehnologije, zbog igranja rukom poništen je pogodak koji je postigao fudbaler Lazija Patris.

Lazio je mogao da izjednači u 87. minutu, ali je Immobile promašio jedanaesterac. Bod rimskoj ekipi donio je Milinković-Savić pogotkom u trećem minutu nadoknade vremena.

Lazio je osmi na tabeli sa 32 boda, a Verona je deveta sa 28.

Fudbaleri Verone pobijedili su na gostujućem terenu Speziju sa 2:1.

Spezija je povela golovima dvostrukog strijelca Gianluce Caprarija, u 59. i 70. minutu. Jedini gol za domaće postigao je Martin Erlić u 85. minutu.

Spezija je utakmicu završila sa desetoricom, pošto je Kevin Agudelo u 87. minutu dobio crveni karton.

Verona je prekinula niz od tri utakmice bez pobjede, a poslije sedmog trijumfa u ligi zauzima 11. mjesto na tabeli sa 27 bodova.

Spezija je pretrpjela 12. poraz i 17. je na tabeli sa 16 bodova.