Dva gola i asistencija Bruna za pobjedu Uniteda
(Izvor: EPA-EFE/Clive Brunskill / POOL EDITORIAL USE ONLY.)

Fudbaleri Manchester Uniteda pobijedili su danas u gostima ekipu Evertona sa 3:1, u utakmici osmog kola Premiershipa.

Everton je poveo u 19. minutu golom Bernarda, ali je United potom u razmaku od samo sedam minuta preokrenuo rezultat.

Bruno Fernandes je prvo izjednačio u 25. minutu, poslije centaršuta Luka Shawa, da bi isti igrač donio pobjedu Unitedu novim pogotkom u 32. minutu.

Pobjedu gostujućeg tima potvrdio je Edinson Cavani u 95. minutu, poslije asistencije Bruna.

United je upisao treću pobjedu na sedam odigranih utakmica i trenutno je na 13. mjestu na tabeli Premiershipa sa deset bodova. Na drugoj strani, Everton je vezao i treći poraz u nizu i peti je na tabeli sa 13 osvojenih bodova.

Fudbaleri Uniteda će u narednom kolu dočekati West Bromwich Albion, dok će Everton gostovati Fulhamu.