Dva gola Džeke za pobjedu Intera protiv Sassuola
(Izvor: EPA-EFE/ELISABETTA BARACCHI)

Fudbaleri Intera pobijedili su danas u gostima ekipu Sassuola sa 2:1, u utakmici devetog kola italijanske Serije A. Inter je prekinuo niz od dva poraza i poslije petog trijumfa u šampionatu zauzima sedmo mjesto na tabeli sa 15 bodova, dok je Sassuolo deveti sa tri boda manje.

Edin Džeko postigao 100. gol u Seriji A

Inter našeg Edina Džeke (36) danas gostuje Sassuolu, u devetom kolu italijanske Serije A, a naš as bio je strijelac. Inter je do vodstva stigao u finišu prvog poluvremenu. Nakon kornera Hakana Calhanogulua, Denzel Dumfries je glavom spustio loptu do Džeke, a on je matirao golman...

Edin Džeko je doveo Inter u vođstvo u 44. minutu, izjednačio je Davide Fratessi u 60. minutu, da bi Džeko svojim drugim golom na meču u 75. minutu donio pobjedu i sva tri boda gostujućem timu.

Fudbaleri Intera će u narednom kolu Serije A dočekati Salernitanu, dok će Sassuolo gostovati Atalanti.