Double-double Jokića u porazu Denvera od Detroita

Košarkaši Detroita pobijedili su noćas na gostovanju ekipu Denvera sa 110:108, i tako su prekinuli niz od sedam vezanih poraza u NBA ligi.

Detroit je serijom 11:1 početkom četvrte četvrtine poveo sa 96:84, da bi domaći tim u nastavku prišao na poen razlike (104:103).

Šut za produžetak je posle skoka u napadu promašio Aaron Gordon.

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović je za goste postigao 22 poena, uz devet skokova, poen manje je dodao Alec Burks, a Kevin Knox drugi je postigao 17 poena, uz osam uhvaćenih lopti.

Nakon što je propustio posljednje tri utakmice zbog korona virusa, na teren se vratio srpski košarkaš Nikola Jokić.

On je u poraženom timu ostvario učinak od 31 poena, 10 asistencija i devet skokova, i samo jedna uhvaćena lopta ga je dijelila od četvrtog triple-doublea u sezoni.

Michael Porter Junior je upisao 18 poena, uz osam skokova, dok je Gordon zabilježio 17 poena i sedam skokova.

Denver je na sedmom mjestu Zapadne konferencije sa 10 pobjeda i sedam poraza, dok je Detroit na posljednjem 15. mjestu Istočne konferencije sa četiri pobjede i 15 poraza.

Philadelphia je na svom terenu savladala Brooklyn sa 115:106.

Domaći tim je bio oslabljen neigranjem Joela Embiida i Jamesa Hardena, a do pobjede ih je vodio Tobias Harris sa 24 poena.

De'Anthony Melton je dodao 22 poena, dok je Paul Reed zabilježio double-double učinak u pobjedničkoj ekipi sa 19 poena i 10 skokova.

Kyrie Irving je za goste postigao 23 poena, Kevin Durant je zabilježio 20 poena i po pet skokova i asistencija, a Seth Curry je dodao 14 poena.

Philadelphia je osma na Istoku sa devet pobjeda i osam poraza, dok je Brooklyn 10. sa učinkom od osam pobjeda i 10 poraza.

Sacramento je na gostovanju bio bolji od Memphis sa 113:109, i tako je došao do sedmog uzastopnog trijumfa.

Tim iz Kalifornije je ostvario najduži pobjednički niz od 2005. godine, a najefikasniji je bio De'Aaron Fox sa 32 poena, uz osam skokova i šest asistencija.

Harrison Barnes je upisao 26 poena, dok je Kevin Huerter postigao 18 poena (šut za tri 4/7).

Na teren se poslije povrede i jednog propuštenog meča vratio igrač Memphisa Ja Morant, koji je postigao 34 poena, uz sedam uhvaćenih lopti i šest dodavanja, a Jaren Jackson Jr. je zabilježio 22 poena.

Sacramento je treći na Zapadu sa 10 pobjeda i šest poraza, dok je Memphis deveti sa skorom 10/8.

Phoenix je na svom terenu pobijedio Los Angeles Lakerse sa 115:105.

Tim iz Arizone je peti put uzastopno slavio protiv Lakersa u regularnom dijelu NBA lige.

Sunsi su sedmi meč zaredom igrali bez Chrisa Paula, a do pobjede su ih vodili Mikal Bridges i Devin Booker sa po 25 poena, Duane Washington Jr. je dodao 15 poena, dok je Deandre Ayton zabilježio double-double sa 14 poena i 15 skokova.

Lakersi su na tri minuta i 55 sekundi prije kraja ostali bez isključenog Patricka Beverleya, a najbolji učinak u gostujućem timu imao je Anthony Davis sa 37 poena, 21 uhvaćenom loptom, pet blokada i pet ukradenih lopti.

Lonnie Walker je postigao 24 poena u poraženoj ekipi, dok je Russell Westbrook upisao 21 poen.

Phoenix je vodeći na tabeli Zapada sa 11 pobjeda i šest poraza, a Lakersi su na pretposljednjem 14. mjestu sa pet pobjeda iz 16 utakmica.