Dortmund, M'gladbach i Wolfsburg osvojili samo po bod
(Izvor: EPA-EFE/Alex Grimm)

Fudbaleri Eintrachta i Borussije Dortmund odigrali su neriješeno 1:1, u utakmici desetog kola njemačke Bundeslige.

Daichi Kamada je već u devetom minutu donio prednost Eintrachtu, a izjednačenje i bod Dortmundu donio je Giovanni Reyna u 56. minutu.

Dortmund je treći na tabeli sa 19 bodova, dok je Eintracht osmi sa šest bodova manje.

Fudbaleri Freiburga i Borussije M'gladbach odigrali su neriješeno 2:2.

M'gladbach je poveo u 23. minutu pogotkom Breela Embola, ali je domaći tim preokrenuo golovima Philippa Lienharta u 32. i Vincenza Grifoa sa penala u 49. minutu.

Alassane Plea je u samo minut poslije vodstva Freiburga izjednačio za konačnih 2:2.

Borussija je sedma na tabeli sa 16 bodova, dok je Freiburg na 14. poziciji sa osam bodova.

Bez pobjednika je završen i meč Kelna i Wolfsburga - 2:2.

Domaći tim je poveo u 18. minutu golom Jana Thielmanna, 11 minuta kasnije izjednačio je Maximilijan Arnold, a novu prednost Kelnu donio je Ondrej Duda u 43. minutu. Konačnih 2:2 postavio je Wout Weghorst na samom početku drugog poluvremena, u 47. minutu.

Wolfsburg je peti tim njemačkog šampionata sa 18 bodova, dok je Keln 15. sa sedam osvojenih bodova.

Jedina ekipa koja je upisala pobjedu bila je Arminija, koja je na svom terenu slavila protiv Mainza sa 2:1. Arminija je sada na 16. mjestu na tabeli sa sedam bodova, dok je Mainz poziciju ispod sa dva boda manje.