Dortmund bolji od Hoffenheima, Bayer ubjedljiv protiv Augsburga
(Izvor: EPA-EFE/SASCHA STEINBACH)

Fudbaleri Borussije Dortmund pobijedili su danas na gostovanju ekipu Hoffenheima sa 3:2, u utakmici 20. kola Bundeslige.

Erling Haaland je doveo goste u prednost golom u šestom minutu, a do kraja poluvremena je izjednačio Andrej Kramarić, pogotkom u prvom minutu nadoknade.

U nastavku Marko Reus vraća Dortmund u vodstvo u 58. minutu, a igrač Hoffenheima David Raum osam minuta kasnije postiže autogol.

Konačan rezultat postavio je Jorgino Ruter u 77. minutu.

Borussija Dortmund je druga na tabeli sa 43 boda, tri manje od vodećeg Bayerna, uz utakmicu više, dok je Hoffenheim šesti sa 31 bodom.

Bayer Leverkusen je na svom terenu pobijedio Augsburg sa 5:1.

Karim Bellarabi je postigao vodeći gol za Bayer u devetom minutu, dok je Moussa Dijabi u 24. minutu povećao prednost.

Arne Maier je u 63. minutu smanjio rezultat, da bi zatim uslijedila još dva gola Dijabija u 65. i 69. minutu, dok se u strijelce za domaći tim upisao i Lucas Alario u 81. minutu.

Bayer je treći u Bundesligi sa 35 bodova, a Augsburg je na 16. mjestu sa 19 bodova.

Union Berlin je na gostovanju savladao Borussiju M'gladbach sa 2:1.

Gosti su poveli preko Maxa Krusea, koji je u 18. minutu bio precizan sa penala, a izjednačio je Kouadio Kone u 40. minutu.

Kruse je svojim drugim golom u 84. minutu donio sva tri boda gostima.

Tim iz Berlina se nalazi na četvrtom mjestu sa 34 boda, dok je M'gladbach na 12. mjestu sa 22 boda.

Freiburg je na domaćem terenu bio bolji od Stuttgarta sa 2:0. Domaći tim je poveo autogolom Hirokija Ita u 37., a konačan ishod je postavio Kevin Schade u 72. minutu.

Na tabeli Bundeslige Freiburg zauzima peto mjesto sa 33 boda, a Stuttgart je u zoni ispadanja, na 17. mjestu sa 18 bodova.

Greuter Furth je na svom terenu pobijedio Mainz sa 2:1, i tako je došao do druge pobjede u sezoni.

Domaći tim je vodio sa 2:0 preko Jeremyja Dudzijaka u 12. i autogolom Stefana Bella u 66. minutu.

Rezultat je do kraja smanjio Karim Onisiwo u trećem minutu nadoknade.

Mainz je 10. sa 27 bodova, a Greuter Furth je posljednji, 18. sa 10 bodova.

sport nogomet fudbal Borussia Dortmund Borussia Monchengladbach Bundesliga Augsburg
0 28.03.2024 23:22
0 28.03.2024 20:35
0 28.03.2024 16:29
0 27.03.2024 23:22
0 27.03.2024 20:22
0 27.03.2024 17:55