Đoković u polufinalu Roland Garrosa
(Izvor: EPA-EFE/YOAN VALAT)

Novak Đoković plasirao se večeras u polufinale Rolan Garosa, nakon što je pobedio Italijana Mattea Berrettinija sa 3:1 u setovima (6:3, 6:2, 6:7, 7:5).

Đoković, broj jedan na ATP listi pobijedio je Italijana, devetog igrača svijeta, poslije tri sata i 32 minuta igre.

U prvom setu, Đoković je u četvrtom gemu uspio da oduzme servis protivniku, i tu prednost zadrži do kraja seta i osvoji ga sa 6:3.

Đjoković je u drugom setu dva puta napravio brejk, u petom i sedmom gemu, i ubjedljivo priveo set kraju 6:2.

U trećem setu, oba tenisera uspjela su da sačuvaju svoj servis i pobjednik je odlučen u taj-brejku, u kome je Italijan bio sigurniji i riješio ga u svoju korist sa 7:5.

Đoković je u četvrtom setu, u 12. gemu iskoristio treću set i meč loptu, i tako osvojio set sa 7:5 i plasirao se u polufinale.

U polufinalu Đoković će igrati protiv Španca Rafaela Nadala.