Đoković u polufinalu Australian Opena
(Izvor: EPA/DAVE HUNT)

Branilac titule na Australian openu srbijanski teniser Novak Đoković plasirao se danas u polufinale tog grand slam turnira u Melbournu, pošto je pobijedio sedmog igrača svijeta Aleksandra Zvereva iz Njemačke poslije četiri seta, 6:7, 6:2, 6:4, 7:6.

Prvi teniser svijeta pobijedio je poslije tri sata i 30 minuta.

Zverev je već u prvom gemu prvog seta oduzeo servis Đokoviću, poslije čega su obojica osvajali gemove na svoje servise sve do 10. kada je srbijanski grač vratio brejk i izjednačio na 5:5. Poslije toga teniseri su osvojili po gem i odigran je taj brejk koji je Zverev dobio sa 8:6.

Đoković je zaigrao mnogo bolje u nastavku, uz dva brejka poveo je sa 4:0, sačuvao je prednost i izjednačio na 1:1 u setovima.

Njemački teniser dobro je počeo treći set, poveo je sa 4:1, ali je prvi teniser svijeta poslije toga osvojio pet uzastopnih gemova i poveo u meču.

Zverev je u četvrtom setu poveo sa 3:1, Đoković je u petom gemu uspio da vrati brejk za 2:3, a zatim je poslije gema na svoj servis izjednačio. Obojica su poslije toga osvajali gemove na svoje servise, a Đoković je u osmom gemu spasio dvije brejk lopte. Takođe, u 12. gemu uspio je da spasi brejk i set loptu i odveo je set u taj brejk.

Đoković je bio siguran na svojim servisima, iskoristio je drugu meč loptu 23. as udarcem na meču, dobio taj brejk sa 8:6 i obezbijedio deveti plasman u polufinale u Melbournu.

Đoković će igrati protiv 114. igrača sveta Aslana Karaceva iz Rusije.

Karacev je do prvog plasmana u polufinale nekog grend slem turnira došao pobjedom protiv Grigora Dimitrova iz Bugarske sa 2:6, 6:4, 6:1, 6:2. Karacev je do sada uglavnom igrao na chalengerima.