Đoković osvojio zlatnu olimpijsku medalju pobjedom protiv Alcaraza
(Izvor: EPA-EFE/CAROLINE BLUMBERG)

Srbijanski teniser Novak Đoković osvojio je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu, pošto je u finalu pobijedio drugog igrača svijeta Španca Carlosa Alcaraza poslije dva seta, 7:6, 7:6.

Treći teniser svijeta pobijedio je poslije dva sata i 50 minuta i velike borbe protiv Alcaraza na terenu "Philippe Chatrier".

To je prva zlatna olimpijska medalja za Đokovića, nakon što je 2008. godine osvojio bronzu u Pekingu.

U prvom setu teniseri su osvajali gemove na svoje servise, a Đoković je u četvrtom gemu imao šansu za break, ali nije iskoristio tri break lopte na 40:0.

U petom gemu tri break lopte nije iskoristio Alcaraz, a 21-godišnji Španac bio je neuspješan i u devetom gemu, u kome je imao pet break lopti.

Đoković je imao priliku u 12. gemu da napravi break i osvoji set, ali je Alcaraz spasio break loptu i izborio je tie-break.

Srbijanac je dobro igrao u tie-breaku, od 3:3 vezao je četiri poena i poslije sat i 33 minuta poveo je u meču.

Teniseri su u drugom setu osvajali gemove na svoje servise i odigran je tie-break.

Poslije 2:2, Đoković je osvojio pet uzastopnih poena i poslije prve meč lopte ostvario jednu od najvećih pobjeda u karijeri.

Đoković je postao tek peti igrač u historiji koji je osvojio sva četiri grand slam turnira i zlatnu olimpijsku medalju, poslije Steffi Graf, Serene Williams, Andrea Agassija i Rafaela Nadala.

Bronzanu medalju na olimpijskom turniru u subotu je osvojio Italijan Lorenzo Musetti pobjedom protiv Kanađanina Felixa Auger-Aliassime 6:4, 1:6, 6:3.