Dnevnik 3, 14.10.2022.
HNS će iskoristiti sve mehanizme da bi osporio poziciju Željka Komšića kao člana Predsjedništva Bosne i Hercegovine iz reda hrvatskog naroda zbog uzurpacije te pozicije, zaključak Predsjedništva HNS-a.
Islamska zajednica u Bosni i Hercegovini zabrinuta zbog posljednjih odluka i izjava visokog predstavnika Christiana Schmidta.
U 19 gradova širom BiH održani protesti građanki pod motom “Naš bol je vaš sram!”. Protesti protiv femicida, nasilja nad ženama i njihovih sve češćih ubistva.
federalna.ba
Preporučeno
Dnevnik 3, 19.12.2025.
Kijev odbija okončati rat mirnim putem, kazao ruski predsjednik Vladimir Putin tokom tradicionalne godi&scaron...
Dnevnik 3, 18.12.2025.
Denis Bećirović, član Predsjedništva BiH, u Washingtonu se sastao sa senatorima SAD-a. U fokusu razgovo...
Dnevnik 3, 17.12.2025.
Počela utrka dvije različite verzije Prijedloga zakona o VSTV-u kroz procedure i domove. Iz VSTV-a upozoravaju...
Dnevnik 3, 16.12.2025.
Sasvim izgledno, posljednja šansa, da BiH, barem na nivou VM, usvoji dva evropska zakona, propuš...
Dnevnik 3, 15.12.2025.
Sabor je ozvaničio odluku - Hrvatska će nuklearni otpad odlagati na Trgovskoj gori. Dobrosusjedski odnosi pod...
Dnevnik 3, 12.12.2025.
Penzije u Federaciji će porasti za 17 posto, a minimalna će iznositi 700 maraka. Plan je to Vlade Federacije,...