Dnevnik 3, 04.06.2025.
Entiteti nemaju pravo na otcjepljenje, osuda pokušaja vlasti Republike Srpske da naruše dejtonski poredak i poziv na hitnu stabilizaciju političkih prilika radi napretka ka Evropskoj uniji - poruke nakon dvodnevne sjednice PIC-a.
O Dejtonskom sporazumu, greškama međunarodne zajednice u BiH, propuštenim šansama, ali i potrebi prisustva OHR-a u našoj zemlji, govorili su trećeg dana History festa Valentin Inzko i Michael Steiner.
O političkoj situaciji u Srbiji, odnosu Aleksadra Vučića i Milorada Dodika, u intervjuu za FTV govori Aida Ćorović, aktivistkinja za ljudska prava iz Srbije.
Manifestacija Odbrana BiH Igman 2025 okupila stotine mladih i veterana u defileu za BiH.
Ukrajinci odbili ruski prijedlog za prekid vatre, Putin odgovorio da ne želi direktno pregovarati sa terorističkim režimom.
federalna.ba