Derbi osmog kola u Italiji, Milan na gostovanju pobijedio Napoli sa 3-1

U derbiju osmog kola talijanskog nogometnog prvenstva Milan je na gostovanju pobijedio Napoli sa 3-1 vrativši se na vrh ljestvice Serie A.

"Rossoneri" su poveli u 20. minuti golom Zlatana Ibrahimovića. Theo Hernandez je ubacio, a švedski napadač s gotovo 11 metara glavom zabio za 1-0. Isti je igrač u 54. minuti povećao prednost gostiju, ovoga puta asistent je bio Ante Rebić.

Gosti su povukli kontru, Calhanoglu je odlično uposlio Rebića na krilu, a ovaj je sjajnom loptom asistirao Ibrahimoviću koji je na drugoj stativi zabio svoj deseti gol ove sezone.

Dries Mertens je vratio Napoli u život u 63. minuti, no samo tri minute kasnije sve je uprskao Tiemoue Bakayoko zaradivši crveni karton. U posljednjim trenucima susreta Jens Hauge je potvrdio pobjedu Milana.

Milan se ovom pobjedom vratio na vrh ljestvice koji je kratko držao Sassuolo nakon što je na gostovanju kod Verone ostvario pobjedu 2-0.

Golove za četvrtu gostujuću pobjedu Sassuola zabili su Jeremie Boga (42) i Domenico Berardi (75).

U jednom od najzanimljivijih susreta ovoga kola Inter je pobijedio Torino sa 4-2, premda je do 62. minute gubio sa 0-2.

Torino je poveo u posljednjim trenucima prvog dijela golom Simonea Zaze, a u 62. minuti Cristian Ansaldi je iz kaznenog udarca doveo goste do povećanja prednosti.

Međutim, Inter je u svega pet minuta izjednačio. Prvo je Alexis Sanchez na asistenciju Romela Lukakua smanjio u 64. minuti, a tri minute kasnije su okrenuli uloge. Sanchez je asistirao, a Lukaku zabio za 2-2.

Inter je u potpunosti okrenuo rezultat u 84. minuti golom belgijskog napadača iz kaznenog udarca. Pobjedu milanskog kluba potvrdio je Lautaro Martinez u 90. minuti.

Roma je pobijedila Parmu sa 3-0, a domaćin je sav posao obavio u prvom dijelu postigavši sva tri gola. Strijelci su bili Mayoral (28) i Mhitarjana (32, 40).

U prvoj utakmici nedjeljnog programa nogometaši Beneventa slavili su sa 1-0 na gostovanju kod Fiorentine.

Pobjednički pogodak za goste postigao je Riccardo Improta u 52. minuti preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora.

Na ljestvici vodi Milan sa 20 bodova, Sassuolo je drugi sa 18 bodova, Roma ima 17, Juventus je četvrti sa 16 bodova, a zatim slijede Inter (15), Napoli (14), Atalanta (14)...