Denver poveo 3:0 protiv Lakersa
(Izvor: EPA-EFE/CAROLINE BREHMAN)

Košarkaši Denvera poveli su sa 3:0 u prvoj rundi play-offa Zapadne konferencije NBA lige, pošto su jutros u gostima pobijedili Los Angeles Lakerse sa 112:105. Denver je kontrolu nad utakmicom preuzeo u trećoj četvrtini i na kraju je upisao svoju 11. uzastopnu pobjedu protiv Lakersa, odnosno petu u gostima, računajući i prošlosezonsko finale Zapadne konferencije. Lakersi su posljednji put pobedili Denver 16. decembra 2022. godine.

Srbijanskom centru Nikoli Jokiću je nedostajala jedna asistencija da upiše novi triple-double, pošto je utakmicu završio sa 24 poena, 15 skokova i devet asistencija.

Aktuelne šampione NBA lige su na korak od drugog kola play-offa vodili i Aaron Gordon sa 29 poena i 15 skokova, Jamal Murray je dodao 22 poena, a Michael Porter 20 uz deset skokova. U timu Lakersa najefikasniji je bio Anthony Davis sa 33 poena i 15 skokova, LeBron James je dodao 26, a Ausitin Reves 22 poena. Jedan od tragičara u domaćem timu na ovom meču bio je D'Angelo Russell koji se nije ni upisao u strijelce.

Denver je mali zaostatak iz prvog poluvremena (53:49) pretvorio u vodstvo od deset poena serijom 24:10 na početku drugog poluvremena i do kraja ga nije ispuštao.

Nijedna ekipa nije uspjela da se vrati posle 0:3 u play-offu, a naredna, možda i posljednja utakmice ove serije na programu je u noći između subote i nedjelje.

Philadelphija je kao domaćin slavila protiv New Yorka sa 125:114 i prepolovila prednost Nicksa u prvom kolu play-offu Istočne konferencije.

Najzaslužniji za trijumf Philadelphije bio je Joel Embiid koji je ubacio 50 poena. Embiid je pogodio 13 od 19 šuteva iz igre i 19 od 21 sa linije za slobodna bacanja, a upisao je i osam skokova i četiri asistencije.

Tyrese Maxey je ubacio 25 poena za pobjednički tim, dok je Kelly Oubre dodao 15. U poraženom timu najbolji je bio Jalen Brunson sa 39 poena i 13 asistencija.

Košarkaši Orlanda su na svom terenu pobijedili Cleveland sa ubjedljivih 121:83 i tako smanjili na 2:1 u prvom kolu play-offa Istoka.

Orlando, koji je u četvrtoj četvrtini imao i 43 poena prednosti, ostvario je svoju prvu pobjedu u play-offu od 2019. godine i prvu na svom parketu od aprila 2011. godine.

Paolo Banchero je predvodio Orlando sa 31 poenom i 14 skokova, Jalen Suggs je dodao 24, a Franz Wagner 16 poena. U redovima Clevelanda najbolji su bili Jarrett Allen i Caris LeVert sa po 15 poena, dok je Donovan Mitchell ubacio 13.