Denver bez Jokića ubjedljivo poražen od Minnesote
(Izvor: NBA)

Košarkaši Minnesote pobijedili su sinoć na svom terenu ekipu Denvera sa 128:98, i tako su prekinuli niz od tri vezane pobjede gostujućeg tima u NBA ligi.

Denver je bio oslabljen neigranjem dvostrukog uzastopnog MVP-ja Nikole Jokića, kao i još trojice startera (Aaron Gordon, Jamal Murray i Kentavious Caldwell-Pope).

Pitanje pobjednika riješeno je sredinom druge četvrtine, kada je domaći tim nakon serije 26:5 poveo sa 51:26.

Anthony Edwards bio je najefikasniji u pobjedničkoj ekipi sa 20 poena, D'Angelo Russell je ostvario double-double učinak sa 18 poena i 10 asistencija, dok su po 16 poena dodali Rudy Gobert (osam skokova) i Jaylen Nowell.

Bolji od ostalih u timu iz Colorada bio je Michael Porter Jr. sa 22 poena, Kristian Brown je upisao 19 poena i pet uhvaćenih lopti, a Bruce Brown je zabilježio 16 poena i sedam asistencija.

Denver je prvi na tabeli Zapadne konferencije sa 37 pobjeda i 17 poraza, dok Minnesota zauzima sedmo mjesto sa skorom 29/27.

Dva tima će u noći između utorka i srijede igrati meč u Denveru.

Toronto je na gostovanju savladao Memphis sa 106:103, nakon što su nadoknadili 15 poena zaostatka krajem treće četvrtine.

Igrač domaće ekipe Jaren Jackson Jr. je 5,2 sekunde prije kraja šutirao za izjednačenje, ali je promašio, pa je kanadski tim ostvario drugu uzastopnu pobjedu.

Najbolji učinak u ekipi Toronta imao je Pascal Siakam sa 19 poena, šest skokova i pet asistencija, Chris Bosh je zabilježio double-double sa 17 poena i 10 skokova, a Scottie Barnes  je postigao poen manje, uz sedam uhvaćenih lopti.

Za Memphis zbog povrede desnog zgloba nije igrao Ja Morant, a najefikasniji je bio Desmond Michael Bane sa 26 poena.

Jackson Jr. je dodao 18 poena, uz osam skokova, dok je Santi Aldama  upisao 15 poena i šest skokova.

Memphis je drugi na Zapadu sa učinkom 32/21, a Toronto je na 11. mjestu Istočne konferencije sa 25 pobjeda i 30 poraza.

New York Knicks su na svom terenu bili bolji od Philadelphie sa 108:97.

Gosti su tokom prve četvrtine vodili sa 21 poenom razlike (33:12), da bi Knicksi u nastavku preokrenuli i prekinuli niz od osam uzastopnih pobjeda Philadelphie na gostovanju.

Julius Randle je vodio Knickse do pobjede sa 24 poena, devet skokova i sedam asistencija, Jalen Brunson je postigao 21 poen, uz sedam asistencija i pet skokova, a Evan Fournier je zabilježio 17 poena.

Double-double učinak u gostujućem timu ostvario je Joel Embiid sa 31 poenom i 14 skokova, Tobias Harris je zabilježio 14 poena i 10 skokova, a 14 poena je upisao i De'Anthony Melton.

Philadelphia je na trećem mjestu Istoka sa 34 pobjede i 18 poraza, dok se Knicksi nalaze na sedmom mjestu sa 29 pobjeda i 26 poraza.

New Orleans je na svom terenu savladao Sacramento sa 136:104, uz rekord sezone Trey Murphy trećeg (30 poena).

Na gostovanju je do drugog vezanog trijumfa došao Cleveland, koji je bio bolji od Indiane sa 122:103.