Dejan Mileusnić četvrti u bacanju koplja na 75. balkanskom prvenstvu u Rumuniji

Bosanskohercegovački rekorder u bacanju koplja, Zeničanin Dejan Mileusnić, osvojio je četvrto mjesto u svojoj disciplini na 75. seniorskom atletskom prvenstvu Balkana koje se jučer i danas održava u rumunskom gradu Craiova.

Takmičarke i takmičari iz Bosne i Hercegovine u dosadašnjem toku takmičenja nisu osvojili nijednu medalju, a Mileusnić je s najdužim hicem od 73,57 metara također bio daleko od bronze, jer je trećeplasirani Rumun Adrian Denis Both bacio 76.05 metara. Prvak Balkana je njegov zemljak Alexandru Novac Mihaita s hicem od 83,01 metar.

Mileusniću za utjehu ostaje činjenica da je bio bolji od Srbijanca Vedrana Samca, koji je hicem od 73,41 metar zauzeo peto mjesto te Hrvata Arnoa Markovića, koji je s 65,73 metra bio sedmi.

Danas je Ajla Bašić u bacanju kladiva ostala bez plasmana, jer je imala sva tri neispravna hica (pobijedila Scravelis Stamatia Alexandra iz Grčke s 71,08 metara).

Jučer, prvog dana takmičenja, skakač u vis Marko Šuković s preskočenih 2,05 metara bio je osmi u svojoj disciplini (s 2,21 metar pobijedio Bugarin Tihomir Ivanov); u trci na 3.000 metara Alma Hrnjić zauzela je 10. mjesto s vremenom 10:14,35 (prva Emine Hatun Machaal iz Turske) 9.30,97; u trci na 5.000 metara Uroš Gutić zauzeo je 11. mjesto s vremenom 15.00,85 (pobijedio Hrvat Dino Bošnjak s 13.50,85); u trci na 1.500 metara Stefan Ćuković s vremenom 4:08,92 zauzeo je 12. mjesto (Yervand Mikrtchyan iz Armenije 3:41,89); muška štafeta 4x100 metara bila je posljednja, sedma s vremenom 41,22 (Rumunija 39,50).