Damir Džumhur odbranio titulu u Istanbulu

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur je odbranio titulu na Challengeru u Istanbulu pobijedivši favorizovanog srbijanskog tenisera Hamada Međedovića s 2:0 po setovima.

Nakon što je prošle godine u finalu pobijedio Slovaka Lukasa Kleina, naš teniser je sada do pobjede došao preko favorizovanog Srbijanca.

Džumhuru, koji je bio prvi nositelj na turniru, pripao je prvi set rezultatom 6:4 da bi u drugom setu naš teniser poveo s 2:0 u gemovima nakon čega se Međedović vratio i poravnao rezultat na 2:2.

Potom je bh. teniser napravio još jedan brejk koji je potvrdio u sljedećem gemu i poveo s 4:2 u drugom setu.

Uslijedio je još jedan brejk našeg tenisera, koji je tako došao u poziciju da servira za meč, što je i iskoristio te stigao do velike pobjede.