Dalić: Nemam šta zamjeriti momcima, dali su sve od sebe

Dalić: Nemam šta zamjeriti momcima, dali su sve od sebe
(Izvor: EPA/MIGUEL A. LOPES)

Selektor fudbalske reprezentacije Hrvatske Zlatko Dalić izjavio je da, uprkos porazu, nema primjedbi na igru svoje ekipe u večerašnjoj utakmici šesnaestine finala Svjetskog prvenstva protiv Portugala te da smatra kako su njegovi igrači pružili svoj maksimum u tom susretu.

„Žao mi je što smo izgubili, posebno nakon ovog drugog poluvremena. Bili smo bolji, imali mnogo prilika, igrali dobro i na kraju primili gol u sudijskoj nadoknadi. Tri VAR-a, tri protiv nas. Puno emocija, ali nemam šta zamjeriti momcima. Borili su se, trudili, dali sve od sebe, nažalost nisu uspjeli“, naveo je Dalić, a prenijela je Hrvatska radiotelevizija (HRT).

Reprezentacija Hrvatske nije uspjela izboriti plasman u osminu finala Svjetskog prvenstva, nakon što je večeras u šesnaestini finala u Torontu izgubila od Portugala rezultatom 2:1.

Hrvatska je povela pogotkom Ivana Perišića u 53. minuti, a Portugal je do preokreta stigao golovima Cristiana Ronalda iz penala u 68. minuti i Gonçala Ramosa u četvrtoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena.

Čak četiri gola na večerašnjoj utakmici poništena su zbog ofsajda – pogoci hrvatskih reprezentativaca Igora Matanovića u 56. minuti, Petra Sučića u 80. minuti i Joška Gvardiola u 13. minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena, kao i pogodak Cristiana Ronalda u 61. minuti.

„Imali smo mnogo dobrih situacija, nažalost nismo uspjeli postići gol i povesti 2:0. Čestitam Portugalu. Možda nismo zaslužili ispasti, bili smo ravnopravan protivnik Portugalu, posebno u drugom poluvremenu“, rekao je Dalić.

federalna.ba/Beta

Federalna.ba dostupna je i kao mobilna aplikacija. Preuzmite je na Google Playu i App Storeu.

Portugal Hrvatska Svjetsko prvenstvo Zlatko Dalić