Crvena zvezda izgubila od Albe poslije produžetka

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u Beogradu izgubili Albe poslije produžetka sa 84:90 (16:15, 21:19, 20:14, 19:28, 8:14), u 14. kolu Eurolige.

Zvezda je do sada zabilježila četiri pobjede i deset poraza, dok je Alba upisala šest pobjeda i sedam poraza.

Najefikasniji kod Zvezde je bio Jordan Loyd sa 23 poena, a pratili su ga Ognjen Dobrić sa 13 i Johnny O'Bryant sa 12 poena, dok je Corey Walden dodao devet poena.

Kod Albe, najefikasniji bili Maodo Lô sa 21 i Peyton Siva sa 19 poena.

Alba je bolje otvorila meč i uspjela da nametne svoju igru sa puno trčanja, brzom realizacijom napada i velikim brojem šuteva za tri poena, ali je Zvezda na prvu pauzu otišla sa poenom prednosti (16:15) zahvaljujući promašajima Albe, koja je u prvoj dionici šutnula devet trojki a pogodila samo jednu. U drugoj četvrtini Alba je nastavila sa promašajima, što je Zvezda uspjela da iskoristi i dobrom igrom u napadu stigne do plus 11.

Zvezda osim Ognjena Dobrića i Coreya Waldena nije imala raspoloženih igrača, i nije uspjela da u punoj mjeri valorizuje promašaje Albe.

Nakon dvije pogođene trojke Alba je uspjela da se rezultatski vrati u meč, i na poluvrijeme se otišlo rezultatom 37:34.

Drugo poluvrijeme je počelo sa dosta kontakta, pa je Zvezda već poslije dva minuta igre ispunila bonus. Čvršća odbrana je dala rezultata, i Zvezda je uspjela ponovo da se odlijepi na plus 11.

U trećoj četvrtini Zvezda je uspjela da ne dozvoli Albi da se rastrči, i natjera je na pozicionu igru u napadu. Alba se nije snašla na pritisak Zvezde i u posljednju dionicu se ušlo rezultatom 57:48.

Nakon dvije vezane trojke Loyda, Zvezda je stigla do maksimalnih plus 14.

Alba je tada počela da pogađa trojke. Za tri minuta uspjela je da pogodi pet šuteva za tri poena i približi se Zvezdi na samo dva poena.

Ušlo se u neizvjesnu završnicu, u kojoj je Luke Sigma na 1,3 sekunde do kraja sa linije slobodnih bacanja izjednačio rezultat i odveo meč u produžetak.

Zvezda je stala u produžetku. Bez organizovanog napada i bez energije u odbrani, dozvolila je Albi da se odlijepi na osam poena prednosti. Loyd je pogodio trojku za Zvezdu, ali Alba je odmah uzvratila i rutinski privela meč kraju i stigla do pobjede 90:84.

U narednom kolu Zvezda će dočekati Valenciju, dok će Alba gostovati Panathinaikosu.