Cristiano Ronaldo suočen sa nizom kritika nakon još jedne opscene geste

Cristiano Ronaldo suočio se s nizom kritika nakon što se činilo da je napravio opscenu gestu na kraju utakmice u kojoj je Al-Nassra sa 3-2 pobijedio Al-Shababa u nedjelju u saudijskoj Pro ligi.

Portugalski napadač je postigao gol iz penala u 21. minuti, ali je Al-Nassru trebao kasni pogodak Talisce, koji je pogodio dva puta, da riješi utakmicu četiri minute prije kraja. Nakon posljednjeg zvižduka, video snimci na društvenim mrežama uhvatili su Ronalda kako se opetovano hvata za genitalije a čini se da je akcija bila usmjerena navijačima  Al-Shababa.

U pozadini su se čuli uzvici "Messi", Ronaldovog dugogodišnjeg nogometnog rivala. Incident nije snimljen na televiziji, ali neki saudijski stručnjaci kažu da Ronaldo treba biti kažnjen. Nije bilo službenog odgovora, ali su saudijske novine Asharq al-Awsat objavile da je nacionalni nogometni savez (SAFF) otvorio istragu o incidentu.

“Stegovna komisija je pred najvećim ispitom. Pričekat ćemo i vidjeti", rekao je Waleed Al Farraj, istaknuti saudijski pisac i televizijski voditelj, na X. "Sve ima svoje granice, bez obzira na to koliko ste slavni. Takve su sve velike nogometne  lige.”

Al-Nassr nije bio dostupan za komentar.

39-godišnji Ronaldo se i u prošlosti suočavao sa sličnim kritikama. U aprilu prošle godine, činilo se da se zgrabio za svoje genitalije dok je išao ka svlačionici nakon ligaškog poraza od Al-Hilala.

Ranije ovog mjeseca pokupio je Al-Hilalov šal koji mu je bačen s tribina, stavio ga u svoj šorc, a zatim ga bacio hodajući prema tunelu i opet nakon gubitka  Al-Nassr od 2-0 u finalu Riyadh Season Cupa.

Ronaldo, koji se pridružio Al-Nassru kao slobodan igrač krajem 2022., na vrhu je ljestvice strijelaca lige s 22 gola u 20 dosadašnjih nastupa ove sezone. Al-Nassr je drugi na ljestvici s 52 boda, četiri iza Al Hilala koji ima utakmicu manje.