City ubjedljiv protiv Newcastlea za povratak na prvo mjesto Premiershipa
(Izvor: EPA-EFE/PETER POWELL)

Fudbaleri Manchester Cityja pobijedili su večeras na svom terenu ekipu Newcastlea sa 5:0, u meču 36. kola Premiershipa.

City je poveo u 19. minutu, nakon odlične akcije. Asistenciju je upisao Joao Concelo, a glavom je gol postigao Raheem Sterling.

Do drugog gola domaća ekipa je došla u 38. minutu. Volej je sa ivice šesnaesterca uputio Ilkaj Gundogan, a do odbijene lopte je u nastavku došao Aymerick Laporte.

Treći gol postignut je u 61. minutu, nakon što je centaršut iz kornera uputio Kevin de Bruyne, dok je najviši u skoku bio Rodri.

Golove su do kraja meča postigli Phil Foden u 90. i Sterling u trećem minutu nadoknade.

City se ovom pobjedom vratio na prvo mjesto i sada tri meča prije kraja Premiershipa imaju 86 bodova, tri više od drugoplasiranog Liverpoola.