City ubjedljiv protiv Burnleya
(Izvor: EPA-EFE/Laurence Griffiths)

Fudbaleri Manchester Cityja pobijedili su danas na domaćem terenu ekipu Burnleya sa 5:0, u 10. kolu Premiershipa.

Prva dva gola na meču postigao je Riyad Mahrez u 6. i 22. minutu, a posljednji, treći u prvom poluvremenu Benjamin Mendy u 41.

U drugom poluvremenu viđena su još dva gola.

Prvo je u 67. strijelac bio Ferran Torres, a konačan rezultat je dva minuta kasnije postavio Mahrez, svojim trećim golom.

Autogol koji je postigao u 76. minutu  golmana Burnleya, Baileya Peacocka Farrella poništen je pregledanjem video snimka zbog ofsajd pozicije.

Manchester City se nalazi na osmoj poziciji u Premiershipu ligi sa 15 bodova, dok je Burnley na 17. mjestu sa pet.

Danas se igraju još dva meča Premiershipa, od 18.30 se sastaju Everton i Leeds, a od 21.00 West Bromwich i Sheffield United.

sport fudbal Engleska Premiership Manchester City Burnley Sheffield United West Bromwich Albion
0 19.09.2024 17:08