Čilić protiv Federera u drugom kolu Roland Garrosa
(Izvor: EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON)

Italijanski teniser Lorenzo Musetti plasirao se u drugo kolo Roland Garrosa pošto je večeras u Parizu pobijedio Belgijanca Davida Goffina sa 6:0, 7:5, 7:6. Meč između Goffina i Musetija, 13. i 76. igrača svijeta trajao je dva sata i 22 minuta.

Musetti je u prvom setu napravio tri brejka, da bi u drugom dijelu igre bio dovoljan brejk u 12. gemu.

U trećem setu Musetti je dva puta servirao za pobjedu, ali je Goffin uspio da set odvede u taj-brejk, koji je na kraju 13. igrač svijeta izgubio rezultatom 7:3.

Musetti će u drugom kolu igrati protiv pobjednika meča između Japanca Joshihita Nishioke i Francuza Jo Wilfrieda Tsonge.

Hrvatski teniser Marin Čilić je sa 7:6, 6:1, 6:2 pobijedio Francuza Arthura Rinderknecha.

Čilić, 47. igrač svijeta je do plasmana u drugo kolo došao za dva sata i 20 minuta.

U drugom kolu Čilić će igrati protiv osmog tenisera svijeta Švicarca Rogera Federera.

Plasman u drugo kolo večeras su osigurali još Južnoafrikanac Georg Harris, 33. teniser svijeta Amerikanac Taylor Fritz i Nijemac Dominik Koepfer.