Chelsea pobijedio West Ham golom Pulišića u 90. minutu
(Izvor: EPA-EFE/VINCENT MIGNOTT)

Fudbaleri Chelseaja pobijedili su danas na svom terenu u londonskom derbiju West Ham sa 1:0, u utakmici 34. kola Premiershipa.

Jedini gol postigao je Kristijan Pulišić u 90. minutu.

Prethodno, Chelsea je mogao da povede u 87. minutu, ali golman West Hama Lukas Fabijanski odbranio jedanaesterac koji je izveo Jorginho.

West Ham je utakmicu završio sa desetoricom, pošto je Craig Dawson dobio crveni karton u 86. minutu zbog penala koji je napravio.

Chelsea je ostvario 19. pobjedu u prvenstvu i treći je na tabeli sa 65 bodova, pet bodova više ali i utakmicom manje od četvrtoplasiranog Arsenala.

West Ham je u posljednje tri utakmice osvojio bod i sedmi je na tabeli sa 52 boda.

Fudbaleri Burnleya pobijedili su na svom terenu Wolverhampton sa 1:0.

Jedini gol postigao je Matej Vidra u 62. minutu.

Burnley je osvojio važne bodove u borbi za opstanak, poslije druge uzastopne pobjede, ukupno šeste u ligi zauzima 17. mjesto na tabeli sa 31 bodom i ima dva boda više, ali i dvije utakmice više od Evertona koji je prvi u zoni ispadanja.

Ranije danas Brighton i Southampton odigrali su neriješeno 2:2, a kasnije igraju Liverpool - Everton.