Čelnici Manchester Uniteda strpljivi s trenerom Amorimom
Trener Manchester Uniteda Rúben Amorim obećao je da neće mijenjati svoju fudbalsku filozofiju, a čelnici kluba ne planiraju da ga smijene, prenijeli su danas britanski mediji. Klub sa Old Trafforda ima dugoročan plan, te iako postoji nezadovoljstvo trenutnim rezultatima, neće biti naglih reakcija niti redovnog preispitivanja trenerove budućnosti nakon svakog poraza, bez obzira koliko "buka izvana" bila glasna, prenio je Sky Sports.
Otkako je legendarni Sir Alex Ferguson napustio United prije 12 godina, klub je promijenio osmoricu trenera i dvojicu privremenih, a uprava nema želju da krene u potragu za devetim.
Zbog toga je Amorimu potrebna dobra igra i rezultat u nadolazećem susretu protiv Chelsea ovog vikenda – u suprotnom, zahtjevi za njegovom smjenom će samo rasti, navodi Sky.
United je u nedjelju na Etihadu poražen u mančesterskom derbiju od Manchester Cityja rezultatom 0:3.
Sa samo četiri boda iz prve četiri utakmice, United je zabilježio najgori start u Premier ligi još od sezone 1992/1993. Ekipa je također eliminisana iz League Cupa, nakon poraza od četvrtoligaša Grimsby Towna poslije izvođenja penala.
Prošle sezone, United je osvojio najmanji broj bodova u svojoj historiji u Premier ligi – 42.
Sky je naveo da je Amorim svjestan i razumije da navijači pate, ali je rekao da on pati još više dok pokušava preokrenuti stvari. Svjestan je da su njegovi nadređeni strpljivi i realni u procjeni da na Old Traffordu nema brzih rješenja. Ipak, također postoji zajedničko razumijevanje da stvari trenutno nisu ni blizu dobrih.
Beta/federalna.ba