Cedevita Olimpija u četvrtfinalu Evrokupa, Cluj eliminisao Budućnost
Košarkaši Cedevita Olimpije plasirali su se večeras u četvrtfinale Evrokupa, pošto su u Ljubljani pobijedili ekipu Chemnitzsa 73:65. Slovenački tim je do pobjede vodio Stewart sa 14 poena, uz tri skoka, Gibson je upisao 12 poena i šest asistencija, a Nikolić je dodao 11 poena, uz po tri skoka i asistencije.
U njemačkoj ekipi bolji od ostalih je bio Sow sa 13 poena i sedam skokova, Uguak je postigao poen manje, uz četiri uhvaćene lopte, a 11 poena je upisao Yebo, uz šest skokova.
Cedevita Olimpija u četvrtfinalu Evrokupa igra na gostovanju protiv francuskog Burgesa.
Cluj je do plasmana u četvrtfinale Evrokupa došao pobjedom u Podgorici nad ekipom Budućnosti sa 100:82.
Najefikasniji u rumunskom timu bio je Molinar sa 34 poena, uz pet skokova i četiri asistencije, Russell je postigao 20 poena, uz sedam asistencija i četiri skoka, dok je Creek zablježio 13 poena i četiri uhvaćene lopte.
U ekipi Budućnosti najbolji učinak je imao Ferrell sa 17 poena, šest skokova i tri asistencije, Morgan je dodao 14 poena, uz pet skokova, a Sulaimon je upisao poen manje i četiri dodavanja.
Cluj u četvrtfinalu Evrokupa gostuje turskom Bahcesehiru.
Ranije danas plasman u četvrtfinale izborila je i ekipa Turk Telekoma, koja je u Ankari pobijedila Manresu sa 98:81 i u narednoj fazi igra protiv Hapoela iz Jerusalima.
Četvrtfinala Evrokupa na programu su 17. i 18. marta.
Beta/federalna.ba