Burak Yilmaz završio reprezentativnu karijeru
(Izvor: EPA-EFE/ESTELA SILVA)

Turski fudbaler Burak Yilmaz saopštio je da je završio reprezentativnu karijeru, poslije poraza njegovog tima od Portugala u baražu za plasman na Svjetsko prvenstvo.

"Ovo je bio moj posljednji meč u dresu Turske", rekao je kapiten Turske na konferenciji za novinare posle utakmice, rekavši da je tužan što je reprezentativnu karijeru završio porazom od Portugala.

Fudbaleri Turske izgubili su sinoć u Portu od selekcije Portugala sa 3:1 u baražu za plasman na ovogodišnji Mundijal u Kataru.

Yilmaz je sinoć prvo smanjio vodstvo Portugala na 2:1 u 65. minutu, a potom je promašio penal u 85. minutu koji bi njegovom timu donio izjednačenje.

"Mislim da ću se buditi svake noći do kraja života zbog ovog penala", rekao je 36-godišnji napadač Lila.

Yilmaz je za reprezentaciju Turske odigrao 77 utakmica i postigao 31 gol. Nekadašnji igrač Besiktasa, Fenerbahcea i Galatasaraya bio je dio turskog tima na evropskim prvenstvima 2016. i 2020. godine.