Bundesliga: Leipzig pobijedio Bochum, Demirović strijelac u porazu Stuttgarta

Norveški tinejdžer Antonio Nusa zabio je u debiju za pobjedu RB Leipziga protiv Bochuma 1-0 kod kuće u subotu, dok je prošlosezonski viceprvak Stuttgart izgubio 3-1 od Freiburga.

Nusa, 19, ovog je ljeta doveden umjesto Danija Olma koji je otišao u Barcelonu, zabio je samo četiri minute nakon što je ušao u igru udarcem iz daljine kroz krcati šesnaesterac i doveo je Leipzig u vodstvo.

Leipzig, pobjednik njemačkog kupa u dvije od posljednje tri sezone, bio je prisiljen znojiti se do kasno kada je kapetan Willi Orban dobio crveni karton zbog prekršaja kao posljednji igrač na Myronu Boaduu pet minuta do kraja.

Stuttgart, drugi sudionik Lige prvaka uz Leipzig, izgubio je 3-1 od Freiburga s Lukasom Kueblerom.

Novi napadač Stuttgarta Ermedin Demirović, doveden umjesto Serhoua Guirassyja koji je otišao u Borussiju Dortmund, prvi je zabio pogodak akrobatskim udarcem.

Kuebler je izjednačio niskim, dalekometnim udarcem u prvom poluvremenu, a Freiburg je poveo početkom drugog dijela kada je Ritsu Doan driblao preko linije.

Kueblerov udarac glavom u 61. minuti donio je Freiburgu kontrolu u njihovoj prvoj utakmici od odlaska dugogodišnjeg menadžera Christiana Streicha, koji je napustio klub nakon 13 godina na čelu u ljeto.

Union Berlin je uzeo bod kod Mainza. Laszlo Benes je raketom u 74. minuti poništio pogodak Nadiema Amirija u prvom poluvremenu za remi 1-1, s bivšim menadžerom Mainza Boom omSvenssonom koji je sada u Berlinu.

Union je prošle sezone igrao Ligu prvaka, ali je samo u finalnoj utakmici izbjegao ispadanje.

Hat-trick napadača Andreja Kramarića, uključujući jedanaesterac, udarac glavom i udarac iz blizine, odveo je Hoffenheim do pobjede od 3-2 nad novim prvoligašem Holstein Kielom.

Kiel, koji je igrao svoju prvu utakmicu u najvišoj ligi, ostao je sa 10 igrača u 82. minuti kada je Andu Kelati dobio drugi žuti karton.

Augsburg je kod kuće igrao neriješeno sa Werderom iz Bremena 2-2, Elvis Rexhbecaj i Samuel Essende zabili su za domaćine, a Felix Agu i Justin Njinmah za goste.

U subotnjoj kasnoj utakmici, prošlosezonski finalist Lige prvaka Dortmund je domaćin Eintracht Frankfurtu.