Brignone pobijedila u superveleslalomu
(Izvor: EPA-EFE/CHRISTIAN BRUNA)

Italijanska skijašica Federika Brignone pobijedila je danas u superveleslalomu, trci koja je u sklopu Svjetskog kupa vožena u austrijskom Zauchenseeju.

Brignone je pobijedila rezultatom 1:10,84 minuta i ostvarila drugu pobjedu u sezoni. Prethodno, najbrža je bila u superveleslalomu u decembru u Saint Moricu.

To je bila 18. pobjeda italijanske skijašice u Svjetskom kupu.

Švicarkinja Corinne Suter zauzela je danas drugo mjesto sa zaostatkom od 0,04 sekunde, a treća kroz cilj prošla je domaća skijašica Ariane Raedler sa 0,17 sekundi zaostatka.

Brignone je sada druga u poretku superveleslaloma sa 327 bodova, pet manje od sunarodnice Sofije Goggije, koja je današnju trku završila na 19. mjestu.

Vodeća u generalnom plasmanu Svjetskog kupa je Amerikanka Mikaela Shiffrin sa 966 bodova. Ona se nije danas takmičila.

Slovačka skijašica Petra Vlhova je druga sa 929 bodova, a treća je Goggija sa 669.