Brentford poslije preokreta pobijedio Everton

Fudbaleri Brentforda pobijedili su večeras na gostovanju Everton sa 3:2, u utakmici pretposljednjeg, 37. kola Premiershipa. Everton je poveo u 10. minutu, kada se u strijelce upisao Dominic Calvert-Lewin, da bi tim iz Liverpoola osam minuta kasnije ostao sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton dobio Jarrad Branthwaite.

U 37. minutu udarac je ka golu Evertona uputio Yoane Wissa, a loptu je na putu ka golu u mrežu svog tima skrenuo Seamus Coleman.

Domaća ekipa je u drugom minutu nadoknade došla do novog vodstva. Strijelac je sa penala bio Richarlison.

Nastavak je donio potpuni preokret i pobjedu Brentforda. Prvo je Wissa u 62. minutu izjednačio, a dva minuta kasnije tri boda gostima donosi Rico Henry.

Do kraja Everton je ostao sa devetoricom na terenu, nakon što je crveni karton u 88. minutu dobio Salomon Rondon.

Brentford je na 11. mjestu Premiershipa sa 46 bodova, dok se Everton nalazi na 16. mjestu sa 36 bodova, i još uvijek nije osigurao opstanak.

Everton će u zaostalom meču dočekati Crystal Palace, a Brentford posljednji meč u Premiershipu igra na svom terenu protiv Leedsa.