Brentford bolji od Burnleya

Fudbaleri Brentforda pobijedili su danas na svom terenu Burnley sa 2:0, u utakmici 29. kola Premiershipa.

Brentford je postigao golove u završnici utakmice, a dvostruki strijelac bio je Ivan Toney. Prvi gol postigao je u 85. minutu, a drugi u četvrtom minutu nadoknade vremena iz jedanaesterca.

Gostujuća ekipa utakmicu je završila sa desetoricom, pošto je crveni karton u drugom minutu nadoknade dobio Nathan Collins zbog prekršaja na Toneyu.

Brentford je ostvario drugu uzastopnu pobjedu, ukupno osmu u ligi, poslije koje je uvećao šanse za opstanak u Premiershipu.

Brentford je 15. na tabeli sa 30 bodova, a Burnley je prvi u zoni ispadanja, na 18. mjestu sa 21 bodom, ali i dvije utakmice manje od današnjeg protivnika.

Ranije danas Liverpool je na gostujućem terenu pobijedio Brighton sa 2:0, a kasnije igraju Manchester United - Tottenham.