Brazilski atletičar Thiago Braz privremeno suspendovan zbog dopinga
(Izvor: EPA-EFE/DIEGO AZUBEL)

Brazilac Thiago Braz (29), olimpijski pobjednik u skoku s motkom iz Rio de Janeira 2016. godine, privremeno je suspendovan zbog prisutnosti zabranjene supstance, objavila je Agencija za integritet u atletici (AIU).

“Thiago Braz privremeno je suspendovan zbog prisutnosti ili korištenja zabranjene supstance ostarin”, naveo je AIU.

Ostarin se uglavnom koristi za jačanje mišićne mase.

Braz je osvojio bronzanu medalju na posljednjim Olimpijskim igrama u Tokiju prije dvije godine.

Trebao je nastupiti na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti koje će se održati od 19. do 27. augusta, ali je njegov dolazak u Mađarsku sada upitan.

Brazilac je prošle godine osvojio srebrnu medalju na Svjetskom dvoranskom prvenstvu, dok je na svjetskoj smotri na otvorenom zauzeo četvrto mjesto.