Brazil deklasirao Južnu Koreju i zakazao četvrtfinale sa Hrvatskom
(Izvor: AA)

Fudbalska reprezentacija Brazila rutinski je savladala selekciju Južne Koreje rezultatom 4:1 i kupila kartu za četvrtfinale Svjetskog fudbalskog prvenstva koje se igra u Kataru. Brazil će u četvrtfinalu u petak snage odmjeriti s reprezentacijom Hrvatske.

Brazilcima je trebalo svega sedam minuta da stignu do vodstva u meču osmine finala protiv Južne Koreje, odigranom danas na stadionu “974” u Dohi. Najprije sjajni driblinzi Rafinhe, koji ubacuje loptu u kazneni prostor, prima je i smiruje Vinicius Junior a onda rutinski šalje u mrežu južnokorejskog golmana Kim Seung-gyua.

Samo nekoliko minuta kasnije start nad Richarlisonom u kaznenom prostoru, francuski sudija Clement Turpin bez razmišljanja je pokazao na bijelu tačku. Hladan kao led na izvođenju penala bio je Neymar, koji pogađa za 2:0.

Nakon dva gola u vlastitoj mreži kao da su se razbudili reprezentativci Južne Koreje. Hwang Hee-chan je u 17. minuti sjajno šutirao sa nekih 30-ak metara, lopta je, čini se, išla u okvir gola ali je oprezan tamo bio brazilski golman Alisson.

Zavidne driblerske vještine u 29. minuti pokazuje Richarlison, vlasnik možda i najljepšeg pogotka grupne faze Mundijala. Brazilac je primio loptu od kapitena Tiaga Slive, a onda ostao sam pred golmanom Južne Koreju i poslao loptu u mrežu za rezultat 3:0 i ukupno 20. pogodak u dresu Brazila.

Ipak, ispostavilo se da Brazilcima nisu bila dovoljna tri gola u prvom poluvremenu, pa u 36. minuti Lucas Paqueta pogađa za 4:0, asistenciju upisuje Vinicius Junior.

U momentima kada je utakmica počela postajati dosadna, naročito u odnosu na prvo poluvrijeme, Seung-Ho Paik postigao je sjajan utješni pogodak za Južnu Koreju u 76. minuti, Alisson na golu bio je potpuno nemoćan.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata, Brazil je na kraju slavio sa 4:1 i tako obezbijedio plasman u četvrtfinale Mundijala.