Borac savladao Klaksvik za playoff Evropske lige

Fudbaleri borca iz Banje Luke plasirali su se u playoff Evropske lige, nakon što su večeras savladali ekipu Klaksvika s 3:1, te slavili u dvomeču protiv ekipe sa Farskih ostrva s ukupnih 4:3.

Na "Gradskom stadionu" u Banjaluci odigran je uzbudljiv meč između domaćeg tima i Klaksvika. Prvo poluvrijeme počelo je u uzbudljivom ritmu, a Borac je započeo meč s terenskom inicijativom što je rezultiralo s nekoliko dobrih prilika za predstavnika BiH.

Čavić je već u 2. minuti prijetio iz ubačaja, ali je golman Klaksvika, Faran, uspješno intervenisao. Borac je dominirao na terenu, ali bez konkretnih prilika do 17. minute kada je Srećković odličnim udaracem nakon kornera doveo domaće u vodstvo od 1:0.

Drugo poluvrijeme donijelo je dodatne uzbuđenja. U 48. minuti, Meijers je gotovo postigao jedan od najljepših golova sezone, ali je njegov volej s 25 metara prošao tik pored stative. Borac je nastavio s napadima, ali su se sve šanse čini promašile ili su se našle na putu impresivnih odbrana Jensena, golmana Klaksvika.

Klaksvik se u drugom poluvremnu nije dao obeshrabriti. Gosti su postepeno preuzimali kontrolu nad igrom, a u 53. minuti Pavlović je izjednačio rezultat na 1:1 nakon ubačaja sa lijeeve strane.

Borac je potom postigao gol u 57. minuti, ali je VAR poništio Srećkovićev drugi gol zbog ofsajda.

U 69. i 74. minuti, Jensen je briljirao s dvije nevjerojatne odbrane, najprije protiv Savića, a zatim i Jovića, držeći svoju ekipu u igri. Unatoč silovitom napadu Borca, Klaksvik je uspio očuvati rezultat 1:1.

Stefan Savić u 82. minute fantastičnim golom vraća Borac u igru i dovodi ovaj dvomeč u novi egal. Hasukić je petom ostavio povratnu loptu, a Savić pogađa odličnim udarcem van kaznenog prostora.

Do kraja regularnog dijela susreta nije bilo promjene rezultata, iako je Borac imao nekoliko dobrih situacija pred golom gostiju, pa su ekipe pristupile igranju produžetka.

Ofanzivna igra Borca isplatila se u 92. minuti susreta kada Bart Meijers nakon odličnog ubačaja pogađa glavom za vodstvo Borca rezultatom 3:1.

Nakon tog pogotka, gosti sa Farskoh Ostrva bacilli su sve karte u napad, što je otvorilo prostor za kontranapade predstavnika BiH. Ipak, promjene rezultata nije bilo, jer nogometaši gostujućeg tima nisu imali snage da dođu do novog pogotka koji bi ovaj susret odveo do izvođenja jedanaesteraca.

Borac će u playoffu Evropske lige naredne sedmice igrati protiv mađarskog velikana Ferencvaroša. Ovom pobjedom prvak BiH izborio je minimum nastup u grupnoj fazi Konferencijske lige.