Borac remizirao sa Panathinaikosom
(Izvor: AA)

Fudbaleri Borca su u prvom kolu Konferencijske lige večeras na Gradskom stadionu u Banjoj Luci odigrali neriješeno sa Panathinaikosom, 1:1.

Prvak BiH uspio je osvojiti bod protiv favorizovanog protivnika na startu ligaškog dijela Konferencijske lige.

Grčki tim poveo je u 11. minuti golom Bakasetasa koji je iskoristio centaršut Mladenovića i u padu zahvatio loptu te zatresao mrežu.

Borac je došao do izjednačenja u 50. minuti. Herera je ubacio sa lijeve strane, a Despotović glavom loptu poslao u gol.

U nastavku meča prvak BiH je mogao do preokreta, ali je udarac Herere iz rašlji izvadio golman Dragowski.

I gosti su mogli do drugog gola preko Šporara koji je sa desetak metara šutirao tik pored gola.

Do kraja meča nije bilo promjena te je Borac uspio osvojiti vrijedan bod.

U drugom kolu Borac 24. oktobra igra na Kipru protiv APOEL-a.