Borac pobijedio Zrinjski, Banjalučani blizu naslova prvaka

U derbiju 22. kola nogometne WWin lige u Mostaru su se sastali dvije vodeće momčadi prvenstva Zrinjski i Borac, a do minimalne pobjede 1:0 došli su gosti.

Plemići su u odigrali blijedih prvih 45 minuta. Imali su domaći nogometaši loptu u svom posjedu veći dio vremena, ali su malo toga uradili pred golom Borca.

S druge strane, Banjalučani su pred golom Zrinjskog bili puno konkretniji, a jednu od nekoliko izglednih prilika realizirali su u 33. minuti susreta.

Strijelac je bio David Vuković koji je zatresao mrežu vratara Zrinjskog preciznim šutem s dvadesetak metara.

U nastavku su domaći nogometaši potisnuli goste na njihovu polovicu, ali malo izglednih prilika proisteklo je iz te dominacije.

Najbliže golu Zrinjski je bio u posljednjoj minuti susreta kada je Aldin Hrvanović sa 6-7 metara šutirao, ali njegov udarac zaustavio je vratar Borca Marko Milošević.

Zahvaljujući ovoj pobjedi Banjalučani su napravili veliki korak ka osvajanju naslova prvaka. Borac sada na vrhu ljestvice ima  12 bodova "viška" u odnosu na drugi Zrinjski.