Borac nakon velike drame i penala ispao od Ferencvaroša
(Izvor: reprezentacija.ba)

Fudbaleri Borca nisu uspjeli izboriti plasman u grupnu fazu UEFA Europa lige. Prvak BiH je večeras u Banjoj Luci, u uzvratnom susretu play-offa nakon izvođenja penala poražen od mađarskog Ferencvaroša sa 4:2.

Borac je propustio prliku da zaigra u grupnoj fazi drugog po jačini UEFA-inog takmičenja, ali će nastaviti evropsku priču kroz Konferencijsku ligu.

Prvi meč ova dva tima u Budimpešti završen je bez golova, kao i 90 minuta utakmice na gradskom stadonu, pa se ušlo u produžetke u kojima su viđena dva pogotka. Borac je poveo u 104. minuti i tada se činilo da je Banjalučani ući u historiju kao prvi bh. tim koji je zaigrao grupnu fazu Europa lige. Hrelja je ubacio iz kornera a u šesnaestercu Ferencvaroša najbolje se snašao Meijers i poslao loptu u mrežu.

No, na izjednačenje se nije dugo čekalo. Već na startu drugog produžetka golman Borca Manojlović pri pokušaju intervencije promašio je loptu i pokosio Kadyja u svom šesnaestercu, a sudija je opravdano pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator najstrožije kazne bio je Vargas.

Do kraja se rezultat nije mijenjao pa se pristupilo izvođemnju penala u kojem su uspješniji bili gosti. Za Borac su pogađali Kvržić i Savić, a promašili Herera, Čavić i Grahovac, dok su četiri lopte mađarskog tima završile u golu te je Ferencvaroš izborio plasman u grupnu fazu Lige Evrope.