Borac izgubio u Solunu, ali pokazao da može igrati protiv PAOK-a

Nogometni prvak Bosne i Hercegovine, banjalučki Borac, izgubio je večeras od PAOK-a s 3:2, u prvom susretu prvog pretkola Lige prvaka koji se igrao u Solunu.

Predstavnik BiH je odigrao odličan meč protiv favorizovanog rivala na „Toumba stadionu“, te ostavio dobar utisak uoči revanša koji će naredne sedmice igrati u Banjoj Luci.

U Solunu je prvi zaprijetio predstavnik BiH, koji u 15. minutu preko Lukića propušta odličnu priliku. PAOK je dva minuta kasnije iskoristio prvu ozbiljniju priliku da dođe do vodstva, nakon što je precizan bio Koulierakis.

Borac dolazi do poravnanja u 22. minutu nakon što je jedan od nogometaša domaćeg tima u punom naletu svom golanu rukama izbio loptu, a sudija je dosudio jedanaesterac za gostujući tim. Precizan sa bijele tačke bio je Herera.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima u prvom poluvremenu izuzetno zanimljivog duela u Grčkoj. Naime, nakon nekoliko dobrih prilika za oba tima, PAOK u 39. minutu ponovo dolazi u vodstvo, a svoj drugi gol na ovom susretu postiže defanzivac Koulierakis, koji se očigledno odlično snalazi u prekidima.

Kada je izgledalo da će prvih 45. minuta meča u Solunu završiti rezultatom 2:1 u korist domaćina, Borac u trećoj minuti sudačke nadoknade dolazi do novog izjednačenja. Strijlac drugog gola za predstavnika BiH bio je Kulašin.

Drugo poluvrijeme zaočelo je na isti način kao prvo. Borac je prvi imao dobru priliku, a PAOK već iz sljedećeg napada dolazi do gola. Strijelac trećeg gola za domaći sastav u 51. minutu bio je Ekong.

U narednom periodu Borac je bezuspješno pokušavao da ugrozi gol domaćina, a potom PAOK prijeti nakon nekoliko odličnih akcija koje su mogle rezultirati četvrtim pogotkom.

Do kraja meča PAOK je imao više prilika za postizanje četvrtog gola, a vjerovatno najbolju priliku propustio je Samatta, čiji udarac s nekoliko metara brani golman Šiškovski. Prethodno je Kulašin izbio loptu sa gol-linije i spriječio pogodak grčkog predstavnika.

Do kraja susreta promjene rezultata nije bilo, ali Borac je pokazao da se može nostiti sa grčkim velikanom. Revanš će biti odigran za sedam dana u Banjoj Luci.