Borac izgubio od PAOK-a, takmičenja nastavlja u Evropskoj ligi

Fudbaleri Borca izgubili su od ekipe PAOK-a iz Soluna s 1:0, u revanš susretu 2. pretkola Lige prvaka. Nakon što je u prvom meču u Solunu izgubio s 3:2, Borac u Banjoj Luci nije uspio napraviti veliko izennađenje i eliminisati grčkog velikana.

Iako je PAOK imao kontrolu igre, FK Borac je pružao solidan otpor. Savić je imao dobru priliku početkom meča da pogodi, ali je njegov udarac izblokiran. Također, Meijers je pokušao sa 12 metara nakon slobodnog udarca, no lopta je prošla pored gola PAOK-a.

U 15. minuti, Koulierakis je šutirao iz ugla, a prečka spašava Borac od drugog gola. PAOK je nastavio sa dobrim akcijama i Murg je ubrzo ponovo zaprijetio sa distance, međutim njegov šut nije bio precizan.

U 26. minuti, Murg je postigao gol za PAOK, pogodivši šut sa oko 16 metara nakon dobre akcije. Golman Borca bio je na krivoj nozi i nije mogao da interveniše.

Domaći navijači su stvarali odličnu atmosferu i davali podršku svom timu, ali se činilo da FK Borac teško dolazi do ozbiljnih prilika. PAOK je održavao pritisak i kontrolirao igru veći dio prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu gosti iz Grčke su nastavili sa dominacijom, iako su domaći tim imali nekoliko prilika da smanje rezultat.

Drugo poluvrijeme je započelo s nekoliko promjena u sastavu oba tima. Borac je pokušao da preokrene situaciju, a PAOK je nastavio s čvrstom igrom. Taison je u 49. minuti imao priliku za goste, ali je njegov udarac sa 20 metara zaustavio golman Borca, Šiškovski.

U 54. minuti, Šiškovski je još jednom pokazao svoje vještine i ponovo spriječio Taisona da postigne gol. Domaći tim je pokušao ozbiljnije prijetiti u nastavku meča Desetak minuta ksnije Borac je imao dobar napad po desnoj strani, ali su gosti uspješno očistili situaciju.

Borac se suočavao s brojnim preprekama, uključujući i povredu Lukića, koji je u 79. minuti zamijenjen zbog problema s koljenom. Također, utakmica je bila nakratko prekinuta u 67. minuti zbog incidenta s tribina, ali je ubrzo nastavljena.

Čavić je u 93. minuti pokušao glavom nakon centaršuta Hrelje, ali je lopta bila lagan plijen za golmana PAOK-a.

Živković je potom imao dobar udarac sa osam metara, ali je Šiškovski ponovo bio na visini zadatka.

Borac do kraja meča nije uspio učiniti nešto više i svoju evropsku avanturu nastavit će u Evropskoj ligi, gdje ga očekuje duel protiv Klaksvika s Farskih Ostrva.