Bologna preokrenula, ali na kraju izgubila od Venezije
(Izvor: EPA-EFE/ETTORE GRIFFONI)

Fudbaleri Venezije pobijedili su danas na svom terenu ekipu Bologne sa 4:3, u utakmici 36. kola italijanske Serije A. Dva kola prije kraja sezone, Bologna je na 13. mjestu na tabeli sa 43 osvojena boda. Venezija je posljednja sa 25 bodova, odnosno ima četiri boda manje i meč više od Salernitane, koja je prva iznad crte.

Venezija je povela golom Thomasa Henryja u četvrtom minutu, potom je Sofijan Kiyine u 19. minutu ispravio svoj promašaj sa bijele tačke i duplirao prednost domaće ekipe, ali je Bologna uspjela da preokrene rezultat.

Najprije je u prvom minutu sudijske nadoknade smanjila na 2:1 pogotkom Riccarda Orsolinija, potom je Marko Arnautović u 55. minutu izjednačio, da bi vodstvo ekipi Siniše Mihajlovića donio Jerdy Schouten u 68. minutu.

Ipak, domaći tim je prvo golom Mattije Aramua sa penala u 78. minutu, a potom i pogotkom Dennisa Jonsena u 93. minutu stigao do pobjede i sva tri boda.

Fudbaleri Bologne će u narednom kolu, pretposljednjem kolu Serije A dočekati Sassuolo, dok će Venezija gostovati Romi.