Boca Juniors uz pomoć rivala osvojio 35. titulu prvaka Argentine
(Izvor: EPA/Juan Ignacio RONCORONI)

Fudbaleri Boca Juniorsa osvojili su u nedjelju svoju 35. titulu prvaka Argentine.

Boca Juniors je do titule došao zahvaljujući svom najljućem rivalu River Plateu koji je u završnici izborio pobjedu protiv Racinga, koji se također borio za titulu državnog prvaka.

Pred početak kola, Boca Juniors je imala bod više od Racinga i na svom terenu je čekala Independiente, dok je Racing igrao utakmicu protiv River Platea, također na svom terenu.

Boca je protiv Indepentientea odigrala 2:2, dok je Racing u 90. minuti, pri rezultatu 1:1 imao priliku da iz penala postigne gol vrijedan titule, ali je golman River Platea Franco Armani odbranio udarac, a potom u petoj minuti sudijske nadoknade Miguel Borja pogađa za pobjedu River Platea kojom su donijeli titulu svom najljućem rivalu.