Bilbija srušio Slovan
(Izvor: bljesak.info)

U prvoj utakmici playoff runde UEFA-ine Konferencijske lige Zrinjski je svladao Slovan iz Bratislave rezultatom 1:0 pogotkom Nemanje Bilbije u samom finišu utakmice.

Iako je trenere „Plemića“ Sergej Jakirović, najavljujući sudar bh. i slovačkog prvaka, ulogu favorita prepustio Slovanu, odnos snaga na terenu govori drukčije.

U prvom poluvremenu gosti su prepustili loptu nogometašima Zrinjskog. Razmišljali su uglavnom o defanzivi, najčešće braneći se sa svih 11 igrača u svojoj polovici.

U takvoj postavci igre nije bilo puno prostora za ofenzivce Zrinjskog, pa su „Plemići“ uglavnom pokušavali do gola doći šutovima iz daljine.

U 18. minuti Karlo Kamenar šutirao je ravno u gostujućeg vratara Adriana Chovana, četiri minute kasnije sjajno je s gotovo 25 metara potegao Ivan Jukić, ali ponovno brani Chovan.

Kamenar je ponovo pokušao u 28. izvan kaznenog prostora, ali je bio neprecizan.

Slovan je svoju jedinu priliku u prvoj polovici utakmice imao u 33. minuti. Andre Green šutirao je s desetak metara, lopta se od bloka nezgodno odbila prema golu Zrinjskog, a vratar Josip Ćodrić krajnjim ju je naporom skrenuo u korner.

Do odlaska na odmor dalekometnim su šutovima pokušali Jukić, Igor Savić i ponovo Kamenar. Bez uspjeha.

U nastavku Mostarci su do prve velike šanse došli u 58. minuti. Jukić je šutirao s 12 metara, gostujući je vratar teškom mukom odbio loptu do Bilbije, koji nije imao vremena reagirati i lopta se od napadača Zrinjskog odbila pored gola.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 69. minuti kada je drugi žuti karton zbog simuliranja dobio Tigran Barseghyan.

S igračem manje Zrinjski je još jače pritisnuo i nakon nekoliko neiskorištenih prilika u 89. minuti ukazao se Bilbija. Po desnoj strani probio se Marijo Ćuže, ubacio je loptu na pet metara, a tamo se našao najbolji igrač Zrinjskog i glavom pogodio za pobjedu 1:0.

Uzvrat se igra za pet dana u Bratislavi.

Ako Zrinjski obrani prednost postat će prvi bh. klub koji se plasirao u grupnu fazu nekog europskog natjecanja.