BiH pobijedila Finsku u uzbudljivom meču na Bilinom Polju

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u izuzetno uzbudljivoj utakmici Lige nacija savladala selekciju Finske rezultatom 3:2.

U četvrtom kolu UEFA-ine Lige nacija u okviru divizije “B“ BiH je večeras na zeničkom “Bilinom Polju“ dočekala Finsku.

Ove dvije selekcije do sada su odigrale šest međusobnih susreta. Obje selekcije su ostvarile po dvije pobjede, a dva meča su završena neriješenim rezultatom. Gol razlika je također izjednačena, 9:9.

Izabranici selektora Ivayla Peteva bolje su otvorili meč i poveli već u petoj minuti nakon što je u šesnaestercu oboren Edin Džeko, a Miralem Pjanić bio precizan realizator penala.

Radost je trajala svega pet minuta jer su Finci iz polukontre preko uvijek neugodnog Teemua Pukkija došli do izjednačenja. U 18. minuti je Pukki iz još jedne kontre asistirao Benjaminu Kollmanu za preokret i vodstvo Finaca od 2:1.

Za novo izjednačenje rezultata 2:2 u 29. minuti je pogodio Džeko na asistenciju Pjanića. Odličnu partiju večeras kapiten bh. tima Džeko je krunisao još jednim pogotkom u 58. minuti, kojim je donio novo vodstvo i u konačnici izuzetno važna tri boda selekciji BiH.

Nakon četiri odigrane utakmice, BiH je vodeća u grupi “3“ u diviziji “B“ Lige nacija sa osam bodova. Crna Gora je druga sa sedam bodova. Finci imaju četiri, a Rumuni tri boda.

Utakmice petog kola igrat će se 23. septembra kada BiH dočekuje Crnu Goru, a Finska je domaćin Rumuniji.

reprezentacija BiH Fudbalska reprezentacija BiH Liga nacija UEFA Liga nacija Finska